محل تبلیغات شما

بی اعتمادی

عدم اعتماد به طبیعت من یک فرد بسیار قابل اعتماد هستم. در شرایط عادی ، تمایل دارم اعتماد دیگران را افزایش دهم و انتظار دارم که در نوع خود تلافی کنند. اگر شخص دیگری اثبات کند که غیرقابل اعتماد است ، من به نسبت اعتمادم را به او کم خواهم کرد. در روابطی که من بی اعتمادی را تجربه کرده ام ، فهمیدم که معمولاً ناشی از یک نقض قابل اعتماد نیست (اگرچه این موارد هستند که توجه فوری ما را به خود جلب می کنند) ، بلکه چندین مورد کوچکتر با گذشت زمان هستند. یک وعده شکسته در اینجا ، یک مهلت از دست رفته در آنجا ، و الگویی از رفتار غیرقابل اعتماد ، غیر اخلاقی ، بی کفایت و یا عدم آگاهی ، روند می شود.

بی اعتمادی یک شبه اتفاق نمی افتد. این مرحله به تدریج طی مراحل انجام می شود ، و اگر بتوانیم این مراحل را هنگام حضور در آنها تشخیص دهیم ، پیش از ریشه عدم بی اعتمادی ، فرصتی برای رسیدگی به وضعیت داریم.

1. تردید - اولین مرحله از بی اعتمادی با شک شروع می شود. شما شروع به تجربه یک عدم اطمینان جزئی در مورد اعتماد به نفس کسی می کنید که باعث می شود فقط کمی مکث کنید. ممکن است این شک شک برانگیز در ذهن شما ایجاد کند که به نظر می رسد شما نمی توانید از این کار برکنار شوید ، یا چیزی که احساس می کنید درستی از اوضاع ندارید حتی اگر نمی توانید دقیقا انگشت خود را روی آن بگذارید.

2. سوء ظن - شک در صورت عدم حل ، با گذشت زمان به ظن ظهور می یابد. سوء ظن اعتقاد بدون اثبات است. شما شروع به مشاهده الگویی از رفتاری کرده اید که ممکن است نشانگر عدم اعتماد به نفس باشد ، اما شما به اندازه کافی اثبات این نتیجه را ندارید. رادار اعتماد شما به شما می گوید که چیزی اشتباه نیست.

مراحل عدم اعتماد 3. اضطراب - مرحله سوم بی اعتمادی ، اضطراب است ، احساس دلهره یا اضطراب ، که اغلب از نظر جسمی بروز می کند. هنگام برخورد با کسی که به آن اعتماد زیادی ندارید ، ممکن است عصبی ، ضربان سریع قلب ، عصبانیت ، معده گره خورده یا حتی انزجار را تجربه کنید.

4- ترس - در این مرحله از رابطه ، بی اعتمادی به جایی رسیده است که می ترسید از آسیب پذیری خود را نشان دهید. شما بارها و بارها اعتماد به نفس را تجربه کرده اید و اعتماد به نفس دیگری را افزایش داده اید تا جایی که می توانید از رفاه عاطفی خود بترسید.

5- محافظت از خود - در نتیجه ترسی که شما تجربه کردید ، به حالت محافظت از خود حرکت می کنید. شما در روابط خود دیوارهایی قرار می دهید تا از نزدیک شدن شخص دیگر به شما جلوگیری کند. این عمل حفظ خود باعث کاهش آسیب پذیری شما می شود ، اما همچنین باعث عدم اعتماد به نفس در روابط می شود.

Trust طنابی است که دو نفر را بهم پیوسته و هنگام قطع شدن ، قطع ارتباط صورت می گیرد. هنگامی که دیگر نمی توانید در برابر شخص دیگر آسیب پذیر باشید ، شروع به تجربه چیزهای مختلف در روابط خود می کنید. دکتر جان تاونسند در کتاب خود ، Beyond Bloodaries - Learning to اعتماد دوباره به روابط ، چندین تجربه مشترک اعتماد صدمه دیده را شرح می دهد:

انصراف - به جای بازیگری بی خیال ، که در یک رابطه اعتماد سازی طبیعی است ، شما در اشتراک اطلاعات شخصی بیشتر محفوظ می شوید. شما خطرات موجود در رابطه را ترک می کنید زیرا شبکه ایمنی برداشته شده است. تنهایی یا احساس مرده یا یخ زدگی در داخل رایج است.

حرکت به وظیفه - برای جبران عدم اعتماد به روابط ، ممکن است خود را در کارهای مربوط به سرگرمی ، کار ، مدرسه ، کلیسا یا سایر فعالیت ها سرمایه گذاری کنید. شما در سایر قسمت های زندگی خود فعال هستید زیرا انجام کار را آسان تر از "اتصال" می کنید. شما بخش شخصی از روابط خود را با شخص دیگر خاموش می کنید.

روابط نامتعادل "دهنده" - Townsend خاطرنشان می کند که معمول است که شخص "دهنده" در همه روابط و جلوگیری از "دریافت" باشد. شما به دیگران گوش می دهید ، کمک می کنید و راهنمایی می کنید ، اما اجازه می دهید دیگران به شما کمک کنند. اهدا کننده نیز در روابط وابسته به هم تجلی می یابد.

عادات بد - مسائل اعتماد اغلب می توانند منجر به الگوهای رفتاری مشکل ساز در زندگی شما شوند. سرکوب کردن احساسات ما به راحتی با خوردن بیش از حد ، نوشیدن بیش از حد یا سایر رفتارهای اعتیاد آور آسان است.

بی اعتمادی می تواند از طریق رابطه مانند آتش سوزی گسترش یابد. آنچه که به عنوان یک تردید کوچک شروع می شود می تواند قاطعانه از بی اعتمادی قارچ قارچ شود اگر ما قدم هایی برای رسیدگی زودهنگام برداشته نشویم. بهترین راه برای جلوگیری از بی اعتمادی ریشه زدن ، تمرکز فعالانه بر اعتماد سازی است. اعتماد باید به طور مداوم توسعه یابد و در طول دوره رابطه پرورش یابد ، نه فقط وقتی آسیب دیده باشد.
منبع 

چگونه ودمان را پیدا کنیم؟

چگونه خودمان را پیدا کنیم؟

چگونه خود واقعیمان ار پیدا کنیم؟

، ,بی ,اعتمادی ,روابط ,عدم ,یک ,بی اعتمادی ,می کنید ,می شود ,اعتماد به ,به نفس

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

منظومه شمسی